Diplomamunkákból nyílt inspiráló építészeti kiállítás Debrecenben
A Debreceni Egyetem Műszaki Karának építész mesterképzésén végzett hallgatók diplomamunkáiból nyílt kiállítás hétfőn az Új Városháza Galériájában. A tárlaton 15 friss diplomás építész tervei és makettjei láthatók, amelyeket augusztus végéig tekinthet meg a közönség.

Vági János, a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Építészmérnöki Tanszék vezetője a megnyitón hangsúlyozta, hogy az építészet közügy, a társadalommal folytatott párbeszéd elengedhetetlen. Ezért szeretnék az Építészmérnöki Tanszék tevékenységét, hallgatóik munkáit a debreceniekkel minél jobban megismertetni.
- Nagyon fontosak ezek a kapcsolatok, üzeneteinkkel szeretnénk a lakossághoz, a döntéshozókhoz és minden olyan szereplőhöz mindinkább eljutni, akik az építészet használói. Ez is egy ilyen alkalom, ahol az MSc diplomamunkákat lehet megtekinteni, az itt kiállítók már okleveles építészek – fogalmazott Vági János.

A város részéről Puskás István, Debrecen kulturális területért felelős alpolgármestere köszöntötte a résztvevőket. Elmondta, hogy az épített örökséggel kapcsolatos beszélgetések az utóbbi időben egyre hangsúlyosabbak a város közéletében. Hozzátette: több olyan diplomamunka is készült idén, amely debreceni helyszínekhez kapcsolódik, és akár megvalósítható építészeti válaszokat is adhat például foghíjtelkek beépítésére.
A megnyitón Gábor István, Debrecen főépítésze is felszólalt. Kiemelte, hogy az elmúlt években jelentős fejlődésen ment keresztül az építészmérnök-képzés Debrecenben, amelynek eredménye egy olyan közép-európai szellemi tér kialakulása, amelyet most a diplomatervek is jól tükröznek.
– A munkákat végignézve az a jó érzés fogott el, hogy a mostani fiatal generációban hatalmas potenciál van – mondta a főépítész.
A friss építészeti elképzeléseket bemutató kiállítás a nyár végéig látogatható az Új Városháza Galériában.
